VASCUMED s.r.o.
Centrum žilní chirurgie

Přívrat 1963/30
616 00 Brno

Tel.: +420 725 861 000
Email: info@krecove-zily.com

Laserová operace křečových žil

Léčba endovaskulárním laserem /EVLT- Endovenous Laser Treatment /

Laserová léčba varixů je moderní miniinvazivní metoda vhodná k ošetření i rozsáhlých varixů. Je to metoda, která bezpodmínečně vyžaduje kvalitní předoperační duplexní sonografické vyšetření. Na jeho podkladě se může laserové ošetření nabídnout vybrané skupině klientů. Metoda se nedá v žádném případě použít rutinně u všech pacientů a všech typů postižení.

 

Postup odstranění varixů laserem

Jedná se o endovaskulární katetrizační postup, kdy je do žíly v úrovni kolene či z třísla zavedeno malým vpichem (nebo pouze 5mm širokým naříznutím kůže) vlákno diodového laseru. Pod zrakovou nebo ultrazvukovou kontrolou zavedeme vlákno v rozsahu žíly, kterou je nutné odstranit. Spustíme laserový generátor a za pomalého vytahování laserového vlákna žílu z její vnitřní strany zatavíme (efektem termokoagulace) a tím ji zneprůchodníme. Zbylé ojedinělé křečové žíly (nekčastěji boční) se pak mohou odstranit buď operačně při stejném výkonu (flebektomie) a nebo ponechat k postupnému pomalému zmenšování až vymizení.

 

Před zákrokem

Náš lékař při konzultaci s Vámi prodiskutuje možnosti této metody. Lékař také doporučí vyšetření duplexní sonografií, která jednoznačně určí, zda je tento typ operace pro Vás vhodný. Operaci provádíme striktně ambulantně a je vhodné, abyste si v rámci příprav na ni zajistili i odvoz domů.

 

Jste vhodným kandidátem pro laserové odstranění varixů?

Jestliže ultrazvukové vyšetření prokázalo, že typ postižení Vašich křečových žil je možno řešit touto cestou, jste fyzicky zdraví a psychicky stabilní, pak patrně budete vhodným kandidátem pro tento zákrok. Informujte lékaře o všech onemocněních, alergiích a lécích, které pravidelně užíváte. Váš věk není rozhodující, indikace závisí především na Vašem zdravotním stavu.

 

Anestezie

Výkon provádímé v lokálním (místním) znecitlivění, případně jsou využívány kombinované metody anestezie, jako je analgosedace. Jedná se o velmi šetrný postup oproti klasické celkové anestezii.

 

Po zákroku

Většinou je možno bezprostředně po zákroku odejít v doprovodu druhé osoby domů. Pokud se jednalo o rozsáhlejší zákrok, je možné, že budete muset setrvat v naší ambulanci o 1-2 hodiny déle.

 

Jak dlouho přetrvá výsledek?

Laserová metoda je vysoce účinným postupem, nicméně recidivu nelze nikdy zcela vyloučit. Závisí především na kvalitě cévní stěny, která je určena geneticky. Z hlediska krátkodobých a střednědobých výsledků je metoda zcela srovnatelná s tradičními operačními postupy.

 

 

 

 

 

Copyright © 2009 Centrum žilní chirurgie
Tvorba www stránek  MACHIN.cz, webhosting  forpsi.com


Plastická-chirurgie.info VASCUMED s.r.o. - Centrum žilní chirurgie
se specializuje na zákrok Léčba křečových žil (varixů)
na portálu Plastická-chirurgie.info
VASCUMED s.r.o. - Centrum žilní chirurgie portál o plastické chirurgii